top of page

Teknik Analiz Eğitimi ve İndikatör Paketi İçerik Bilgisi

Mumların oluşumu ve Yapısı

      Öncelikle eğitimin ilk adımı olarak grafikte fiyatın şeklini gösteren mumlar anlatılacaktır. Mumların neyi ifade ettiği nasıl oluştuğu hakkında bilgi verilecektir. Bu bize ilerde Trendler, Ortalamalar, İndikatörler, fibonacci serilerinde kısaca eğitimi oluşturan tüm bölümlerinde destek olacaktır.

Trendler resım web resim.PNG

Trendler ve Stratejileri

       Grafiklerde çeşitli zamansallarda fiyatı içinde barındıran mumları gördükten sonra, eğitimin ikinci bölümünde Trendler işlenecektir. Burada, Trendlerin oluşumları-çeşitleri, destek dirençleri ayrıntılarıyla, fiyatın trendlerde nasıl hareket ettiği, nerede işleme girip çıkacağımız ve Trade edeceğimiz anlatılacaktır.

Trendleri destekleyen kırılımlarına etki eden ve beraber kullanabileceğimiz indikatör ve ortalama çeşitleri ise sonraki ilgili eğitim derslerinde anlatıyor olucam.

Ortalamalar ve Stratejileri

     Trendlerden sonra eğitimin 3.bölümünde Ortalama çeşitleri ve trade işlemlerimize etkileri anlatılacaktır. Şayet bir fiyat hareketini, yani alıcı ve satıcıları izlemek istiyorsak ortalamaları mutlaka kullanmamız gerekli. Ortalamalar aynı zamanda çeşitli alım-satım stratejileri üretmemizi sağlayan bir kaynaktır. Çoğu indikatör ve stratejilerde belirli periyotlarda ortalamalardan yararlanılır.

ortalamalar resım web resim.PNG
indikatörler resım web resim.PNG

 İndikatörler ve Stratejileri

      4.Bölüm eğitimlerimiz arasında belki de en önemlisi olacaktır. İndikatörler, fiyatın yön hareketlerindeki ilk sinyallerini bize veren datalardır. Trendlerin yada çoğu formasyonların aşağı veya yukarı kırılımlarının ne yöne olabileceği konusunda bize destek verecek bir bölümdür indikatörler.Bu başlık altında çeşitli indikatörler eğitimin konusu olacak. 

Teknik Analiz Seti dışında ayrıca, İndikatör Paketimiz mevcuttur. Kullanıcı ismine özel alarmlı 5 adet indikatör verilecektir. İşlem kararları için, kendi başına alım ve satım hareketlerini gösteren çoğu strateji "indikatör eğitim seti" grubunda verilecektir.

 Fibonacci Araçları ve İleri Teknik Yöntemleri

            Mumlar, Trendler, ortalamalar ve indikatörlerden sonra belirli alt yapımız oluşmuş olacak ve ileri teknik yöntemlerini yani bahsettiğimiz şimdiye kadar gördüğümüz sistemlerin vadelerine (çeşitli işlem zamanları) göre ana hedeflerini bulmamızda yardımcı olacak olan 5. Eğitimimizde fibonacci ve çeşitlerini göreceğiz. Fibonacci oranları ve hedef fiyatlara göre trade yöntemlerini bu eğitimde veriyor olacağım.

fibo resım web resim.PNG

İşlemlerin Psikolojisi

performans-denetimi-1.jpg

         5.Eğitim son dersimizde, artık fiyatların oluşumları, fiyatın hareketlerini etkileyen veriler buna bağlı dalgaları biliniyor durumdadır. Burada genel bir değerlendirme Strateji üretmek üzerine çeşitlendirme yapılacaktır.5.Eğitim dersi daha çok üyeler ile strateji oluşturmak ve üyelerin psikolojilerini etkileyen işlem zamansalları hakkında soru cevap şeklinde sohbet ortamı oluşturulacaktır

  • Eğitimler Online olarak "zoom, google" gibi belirli bir platform üzerinden yapılacaktır.

  • Eğitimlerin sınırlı üye sayısında yapılması planlanmaktadır.

bottom of page