top of page
pğpğ_edited.jpg

Merhabalar hoş geldiniz.

          Sevgili arkadaşlar öncelikle Online Teknik Analiz Platformuma hoş geldiniz. Eğitim Sistemimi-Kursumu tercih ettiğiniz için teşekkür ederim.

Bu eğitim sisteminde hangi kazanımlara ulaşacağımızdan biraz bahsetmek istiyorum. Eğitimlerim belirli başlıklar altında sunulmakta ve tamamen uygulanabilir trading sistemlerimden oluşmaktadır. Amacım eğitimlerden aldığınız bilgiyi basitçe kullanabiliyor olmanızı sağlamak. Çoğu eğitim sisteminde sadece Google da bulabileceğiniz teorik bilgiler var ancak günümüzde algoritmaların finans sistemine girmesiyle çoğu teorik bilgi yetersiz kalmakta. Karşımızdaki yapı bizim hareketlerimize bakarak düşünen ve kendi trading işlem sürecini hazırlayan bir yapı ve bu yapı sürekli kendisini geliştiriyor. Günümüzde teorik bilgiler ile buna ayak uydurmak gerçekten imkânsız. Bizim de kendimizi bu yapıya (algoritma/yapay zekâ) hazırlamamız gerekli. Mevcut aldığınız eğitim bu amaç üzerine kurulu bir eğitim sistemidir. Kendi bilgi birikim ve tecrübelerimden oluşturduğum başka yerde pek göremeyeceğiniz bir strateji-eğitim sistemidir.

desd3_edited.jpg

 

 

Eğitim sisteminde benim üzerime düşen anlaşılır, net basit stratejiler vermek ve karşımızdaki algoritma gibi düşünmeyi hareket etmeyi bir nebze olsa da sağlamak ve işlemlerimizi buna göre gerçekleştirmek olacaktır. Sizin üzerinize düşen şey ise disiplinden kopmadan öğrendiklerimizi uygulamak olacaktır. Bilginin gücü kısa zaman içinde size istediğiniz özgüveni verecektir bundan kuşkunuz olmasın. Konu para kaybetmek ya da kazanmak değil her ortamda bir strateji geliştirmek ve ona göre hareket etmektir. Sizden bir diğer isteğim de eski bildiğiniz ne varsa hepsinden kurtulmanız unutmanız olacaktır. Kısaca eğitimden aldığınız bilgilere odak olmanız güvenmenizi istiyorum, bırakın bu bilgiler sizi yönlendirsin, ancak bu şekilde sermayenizi koruyabilir ve yüksek kâr marjını yakalayabilirsiniz, bundan şüphem yok.

 

Bu eğitim sisteminde herkes tarafından çoğu denenmiş kullanılan sistemleri görebilirsiniz ancak hiçbiri bizim bakış açımıza sahip değiller, bu da sizin eğitimden aldığınız en büyük kazanımınız olacaktır. Konuyla alakalı size basit bir soru sormak istiyorum! Bir işleme girerken sizi ikna eden güç nedir? Bunu hiç düşündünüz mü? İşte her şeyin başladığı, başlayacağı yer tam da burası. Asıl çözümlenmesi gereken odak olmamız gereken en büyük soru bu olacaktır, öyle ki bu karar sonucunda, strateji bizi kâr ya da zarara sokacaktır. Bu sebeple eğitimlerde bakış açınızı yeniden tasarlamak istiyorum buna izin vermeniz halinde işlemleriniz çok daha başarılı olacaktır buna inanıyorum. Son olarak amacım, bu eğitimde verdiklerim ile sizin için çalışan bir sistemi bulmak ve bu konuda ilerlemenizi sağlamaktır. Bu aynı zamanda sizin finansal hayatınızı etkileyecek de bir durumdur.

 

Bütün bunların yanında kendimden biraz bahsetmek istiyorum. Finansal işlemler ile tanışmam ilk 90’lı yıllarda oldu. O dönemde sadece aracı kurumlara giderek işlem yapabiliyorduk. Kağıtlara hisse ismi, lot sayısı ve fiyatı yazarak, brokerlar vasıtasıyla işlem yapıyorduk. Ne bir grafik ne de bir dijital ortam vardı. Geldiğimiz durumda teknoloji ve strateji yaratacak tüm araç ve unsurlar var. Bu sayede, nihayet geçen onca zamanda biriken tecrübelerimi stratejilerimi ifade edebiliyorum. Bu şekilde bir düşünce yapısıyla çalışmalarımı son 5 yılda hep ilerlettim. Önce takas incelemeleri ve basit temeller ile yol aldım. Sonrasında, veri dağıtımı yapan firmaların çoğalması sayesinde indikatör başta olmak üzere çoğu teknik analiz yöntemlerini kendime uyarlayarak piyasa odaklı geliştirdim. Eğitime başlamam pandemiden öncesine dayanıyordu. İlk eğitimlerimi Yüz yüze verdim o şekilde de devam edecekti ancak pandeminin yaşanması bize her konuda milad oldu. Mecburen yüz yüze eğitimlerim, ofis ev ortamına taşınarak online olarak devam etti. Bu zorlu süreçte 100 den fazla öğrencim oldu. Şunu da belirtmek isterim eğitimlerimin hepsi belirli başlık altındaki stratejilerle anlık piyasa dataları üzerinde yapıldı. Hazır her hangi bir eski dataya dayanan grafik kullanılmadı. Bu bize piyasanın o andaki zorlu şartlarını analiz etme ve işlem fırsatlardan yararlanma şansı vermiş oldu. Aynı şekilde de eğitimlerim bu yapıda devam ediyor olacak.

      Sonuç olarak, bu eğitim rutin teorik bilgilerden oluşturulmadı. Teknik Analiz Eğitimini kimler almalı sorusuna ise hiç bir şey bilmeyen, çok az şey bilen yada kendi gelişimine katkı sağlayacak tüm yatırımcılar katılabilir. Eğitim sistemimin amacı, günlük işlemlerinizi, temeli sağlam basit ama güçlü tekniklerle yapmanızı sağlamak olacaktır. Bunun yanında kendi işlemlerini bir şekilde yapabilen yatırımcılar için bile, değişen piyasa şartlarına daha hızlı uyum sağlayacağı bir eğitim sistemidir.

Okuyan ilgi duyan kendi gelişimini destekleyen tüm yatırımcılara Teşekkür eder başarılarınızın daim olmasını dilerim. Eğitim de görüşmek üzere...

bottom of page